Sık Sorulan Sorular

Hangi ürünleri, ayrıca palete ihtiyaç duymadan, transpalet ve forklift ile kullabilirim?

TEKNE 5500, TEKNE 3200, TEKNE 2900 ve TEKNE 2700. Bu ürünlerin tabanları palet yapısına sahiptir ve her yönden transpalet ve forklift ile kullanılabilir.

Tekerlekli ürünlerin tekerleklerinde meydana gelen bozulmaların sebepleri nelerdir?

Tekerleklerin baş düşmanı kullanıldıkları zeminlerde bozukluk olmasıdır. Ayrıca, merdiven ve setli zeminlerde kullanımı tekerleklerin ömrünü oldukça kısaltmaktadır. Uzun vadede tekstil ve benzeri sektörlerde tekerlek aralarına kumaş ve iplik gibi cisimlerin girdiği görülmüştür. Bu cisimler zamanla tekerleğin dönmesini engellemekte ve kasanın kullanımı olumsuz yönde etkilemektedir.

Paletli taşımalarda hangi kasaları kullanabilirim?

Plastik paletlerin tüm dünyada standart ölçüleri 80*120cm veya 100*120cm olarak belirlenmiştir. Bu durumda paletlerin üzerlerine konulacak ürünlerde bu ölçülere uygun olmalıdır. Dış ölçüleri 60*80cm, 40*60cm, 30*40cm ve 20*30cm olan kasalar hem paletlerin üzerlerine oturabilmekte hem de gerektiğininde diğer uygun ölçülerden olan farklı kasaların üzerlerine oturabilmektedir. Buna ek olarak kasalar palet üstünde iken devrilmesini ve esnemesini önlemek için biri birini kilitleyen, çapraz şekilde istiflenebilir taban yapısına sahip olmalıdır.

Elimizdeki transpaletlerin çatal aralıklarının dar olması sebebi ile paletlerinizle kullanılamamaktadır, ne yapabiliriz?

Bunun sebebi kullanmakta olduğunuz transpaletlerin standart dışı ölçüye sahip olmasıdır. Standart transpaletlerin çatal aralıkları 21 veya 22 cm aralığında yapılmaktadır. Transpaletlerinizin çatal aralıklarının standart hale getirilmesi konusunda satın aldığınız yerlerden teknik destek alabilirsiniz.